Čěcháčství

Nečekal jsem, že mě natolik unaví současné čecháčství spuštěné invazí Ruska do Ukrajiny. Jedna má část by chtěla být znechucená současným chováním Čechů, ale ta druhá si bohužel uvědomuje, že to tak bylo vždy, že jsme takovými byli vždy.
S invazí Rusů se rozjela obrovská vlna alibismu a populismu, ale v takové míře, že mě to skutečně dostalo. Blokování ruských desinformačních webů, snaha ovlivnit život běžných Rusů s očekáváním, že se jich to fakt dotkne. Projevy jako:“Ukrajino jsme s váma, myslíme na vás, modlíme se za vás“… my se snad nikdy nepoučíme.
Když se zde útočilo na lidi, kde jste byli? Když se zde šířily dezinformace, kde jste vy všichni hrdinové a hrdinky byli? Když jste se cítili ohroženě, tak jste drtivá většina drželi hu*u a krok, ale jakmile je ohrožení dostatečně vzdálené, tak vylézáte z děr a řvete jak čivava puštěná z vodítka. Minimum lidiček mělo odvahu se postavit jednoznačnému útoku na svobodu zde v Čechách a jednoznačným dezinformacím. Kde jste vy všichni současní alibisti byli schovaný, kde byl váš hlas?
Fakt je někdo schopen si myslet, že když poškodíme běžného Rusa, že se Putin zalekne? Fakt je někdo schopen si myslet, že se někdy nějaký vládce Ruska zajímal o mužíka a děvočku? To jste tak mimo, že se domníváte, že se běžný Rus lekne čivavy s ostnatým obojkem? Ti lidé si každičký den prochází něčím, co si my nedokážeme ani představit a vy se domníváte, že se útlaku z vaší strany leknou? Tito Rusové si ani nevšimnou vašeho OSTRÉHO nesouhlasu, vašeho brutálního útoku. Víte, proč Rusové vyhráli druhou světovo válku? Protože je nezajímal lidský život, život Rusa, byli ochotni a stříleli vlastní. Rusové se nebojí křiklounů venku, ale uvnitř. Nebáli se Němců, báli se Stalina. A vy si myslíte, že je můžete vyděsit. Naivní představa národa Českého.
Jsem fakt znaven pozorováním českého alibistického chování ve všech sociálních úrovních, jejímž jádrem je snaha zamaskovat svou vlastní neochotu postavit se doma za lidská práva, ale kříčíc na porušování práv mimo tuto zemi. Ne, nechce se my z nás zvracet, ale zjevně jsem nečekal, že by tento národ Český mohl klesnou více než klesl v posledních dvou letech.