Soudíme to, za co neseme svou část zodpovědnosti.

Nedivím se současné situaci, nedivím se, že si Rusko dovolilo napadnout Ukrajinu. A proč se nedivím? Protože se celá Evropa, celá G4, celá EU vůči Rusku chová jako čivava vůči vlku samotáři. Přesněji řečeno, alibismus a populismus, který používáme a krmíme v Evropě naprosto všichni ukázal svůj výsledek.
Za vpád Ruska do Ukrajiny je zodpovědný každý občan Evropy, každý občan EU, a to bez rozdílu, ne jen politici a vládnoucí garnitura, protože politiky a garnituru vytvořili lidé, lidé svou neochotou, svou nezodpovědností ve vlastních životech. Tato neochota, existující od počátku druhé světové války, vytváří ty politiky a ty domněle silné jedince, které tu máme.
Pokud se někdo domníval, že Putin, který sám sebe určil jako doživotního vládce Ruska, který likvidoval a likviduje opozici, který odsouhlasil útoky novičokem a likvidaci skladů zbraní, tak pokud se někdo domníval, že je tento člověk schopen nepodlehnout pocitu předurčenosti, nadřazenosti, tak byl ve stejném stavu jako pan Putin, ergo sociopat.
Je vtipné, jak se pořád vracíme do minulosti, opěvujeme Masaryka, Palacha, Havla, ale že by se někdo poučil z minulosti, tak to prosím pěkně nikdo.
Je až uražející, jak teď všichni ostře odsuzují Rusko, jak to dělaj, daj čivavě ostnatý obojek?
Budou nás teď bolet dopady? To si pište, že ano a můžeme si za to my sami a žádné alibistické prohlášení to nezmění. Naprosto jednoznačně se nám ukazuje, že jakákoli závislost z dlouhodobého hlediska, je spíše nástrojem způsobující existenci alibistů a populistů s obrovským zpětným dopadem. Za svou neochtu být vůči sobě důslednými pořádně zaplatíme.
Je to stejný alibismus a pokrytectví v té největší míře, kterou projevujeme vůči Číně. Odsuzujeme Čínu za porušování lidských práv, soudíme ji za všemožné chování ke všem a všude. Ale celej západní svět zneužívá levnou čínskou pracovní sílu a to bez jakýchkoli skrupulí. A prohlášení, že já nic to firmy, tak na to zapomeňme. Neexistuje Čech, co nemá něco z Číny. A prohlášení, já to nevěděl, já to netušil, je jen alibismus. Nevědomost není omluvou, ale výmluvou.
Vše se nám vrací jako bumerang a s dovolením, dobře nám tak, snad to aspoň někoho probere z té švejkovské komické, ale děsivé stupidity.
Když podporujeme neochotu, alibismus, populismus, tak proto, abychom neviděli sebe a svůj přístup, své výsledky na dětech, na lidech kolem sebe, protože i za to neseme svou část zodpovědnosti, a to přesto, že se jí neustále snažíme hodit na kohokoli jiného. Uvědomme si, že už jako rodiče dětem vnucujeme domněnku, že alibismus a populismus spojený s nedůsledností je v pořádku a že je to vlastně projev soucitu.
Pokud nám nebude stačit tento tlak, tak přijde větší a agresivnější. Můžete nesouhlasit, ale to je tak jediné co můžete, či spíše zmůžete, protože historie Evropy mluví jasně a ve faktech. Bude se vše opakovat do doby, než se poučí nepoučitelní.
Připadá mi, že se Česko úmyslně projevuje švejkovským způsobem, a to proto, abychom naplnili potřeby jedinců s velmi silným spasitelským komplexem. Že úmyslně uklidňujeme všechny možné druhy spasitelských komplexů od těch, co nám chtějí dopřát kvalitu materiálně až po ty, co nám chtějí dopřát kvalitu mentální a duchovní. Řekl bych, že i proto jsem ne náhodou, ale úmyslně odpadkovým košem pro EU a to nejen v potravinách, ale i politickou scénou a sociopatickým druhem spasitelů či jedinců s napoleonským komplexem. Uvidíme, kdy se jako Češi rozhodneme přestat se chovat poškozeně, aby se na nás mohl vyřádit nějaký fanatik od Greenpeace v domnění, že nás zachraňuje. Pokud budou existovat silní jedinci, kteří si budou sami sobě vsugerovávat, že ať už mají jakoukoli moc, jsou předurčeni k tomu vést a tím pádem zachraňovat, pak budou existovat skupiny lidí, které se budou jakkoli poškozovat, jen aby měly od těchto potřeb spasitelů klid.